Czym zajmuje sie producent muzyczny?

przez | 1 kwietnia, 2021

Może jesteś po prostu ciekawy, może chcesz dostać się do biznesu muzycznego, ale chcesz wiedzieć, co to jest produkcja muzyczna, i po prostu co to jest to producenci muzyczni zrobić. Cóż, jestem tutaj z kilkoma odpowiedziami dla Ciebie.

Produkcja muzyczna jest aktem tworzenia muzyki w formacie, który może być słuchany później. Zespół może wykonać piosenkę, ale to zajmuje producenta, aby dostać go do formatu gotowego do dystrybucji. Chociaż wielu piosenkarzy, członków zespołów i autorów piosenek jest profesjonalnymi producentami na własnych prawach, większość pracuje z osobą, która zajmuje się produkcją muzyczną jako swoją główną pracą.

Producent muzyczny to osoba, która zajmuje się produkcją muzyczną. Może to oznaczać pracę z zespołem lub artystą przy tworzeniu albumu, i/lub używanie głównie instrumentów elektronicznych, nagranych wcześniej dźwięków lub wynajętych muzyków do tworzenia własnych piosenek.

Jeśli producent pracuje z zespołem, jest on kapitanem statku, w przenośni. Podczas gdy częścią jego pracy jest utrzymywanie zadowolenia artysty lub zespołu, jest on również odpowiedzialny za stworzenie tak dobrego albumu, jak to tylko możliwe. Producent pracujący samodzielnie nad albumem wciąż ma to samo zadanie, tyle że sam jest również artystą. Na wzór współczesnych kompozytorów starannie przygotowuje swoją muzykę, nie mając nikogo poza sobą do zadowolenia, w wielu przypadkach może to zająć dużo czasu, aby uzyskać gotowy produkt.

W innych przypadkach producent ma po prostu dobry pomysł, nad którym chce popracować i nie pasuje on do żadnego z artystów, z którymi zazwyczaj pracuje. W takim przypadku producent zbiera muzyków, którzy pomagają mu zrealizować jego pomysł.

Rola producenta może być bardziej lub mniej ważna w zależności od gatunku muzyki. W rapie producent zajmuje się prawie wszystkim oprócz samych rymów. Na drugim biegunie, na przykład w przypadku niektórych grup heavy metalowych, producent może być tylko po to, aby upewnić się, że zespół jest odpowiednio nagrany.

Produkcja muzyczna jest bogatym i zróżnicowanym rzemiosłem. Może to być hobby lub zawód na całe życie. Producenci mogą wydawać się tylko nazwami w książeczkach CD, ale najlepsi z nich mogą stworzyć zespół, poprowadzić dobrą piosenkę do platynowej sprzedaży i ogólnie poprawić jakość każdego albumu, nad którym pracują.

Nazywam się Ryan Murphy i moją miłością w życiu jest muzyka. Słuchanie jej, tworzenie jej i odkrywanie jej.

Muzyka naprawdę jest moją siłą napędową w życiu.

Zająłem się marketingiem internetowym, projektowaniem graficznym, sprzedażą i kreatywnym pisaniem, żeby pomóc sobie w realizacji marzeń.

Piszę opowiadania, mam książkę o marketingu online na Amazon’s Kindle, sprzedaję koszulki i oczywiście muzykę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *