Instrukcja gry na fortepianie – Tempo, rytmy i strojenia

przez | 17 marca, 2021

Muzyka jest rzemiosłem aranżacji różnych dźwięków w harmonii, aby utworzyć kompozycję nad elementami rytmu, melodii, melodii i wysokości dźwięku. Jest to jeden z niematerialnych, uniwersalnych elementów kulturowych wszystkich ludzkich kultur. Jest to podstawowa potrzeba człowieka, aby łączyć się ze sobą i tworzyć muzykę, która może być przekazywana z pokolenia na pokolenie. Muzyka jest tworzona za pomocą wielu środków, takich jak bębny, wiatr, struny głosowe, dęte drewniane, cymbały, a także przy użyciu instrumentów, takich jak fortepian, gitara, organy, instrumenty strunowe i tak dalej.

muzyka
Rodzaje: Istnieje kilka rodzajów muzyki, takich jak muzyka kameralna, muzyka koncertowa, muzyka romantyczna, muzyka ludowa, muzyka country i tak dalej. Jednak najbardziej powszechnym typem jest muzyka klasyczna. Składa się z czterech podstawowych części, które są melodia (rytmiczny wzór), harmonia (jak melodia i rytm siatki), tekstura (co obejmuje zakres tekstur używanych takich jak dotyk, cień, perkusja, lub innych instrumentów, które dodają do jakości muzyki), i forma (co odnosi się do formy twarzy muzyki). Chociaż istnieje kilka gatunków muzyki, takich jak blues, rock, jazz, metal i tak dalej, najbardziej powszechnym rodzajem muzyki jest muzyka klasyczna. Kompozytorzy, którzy są uważani za mistrzów tej sztuki to Bach, Beethoven, Mozart, Haydn i inni.

Style muzyczne: Istnieje kilka stylów muzycznych. W muzyce klasycznej często stosuje się podejście tonalne. W tym podejściu każda nuta ma inne znaczenie, a tonalność pokazuje różne relacje między dźwiękami. Użycie skal jest powszechne i niektóre z nich obejmują skale durowe, molowe i zmniejszone. Innym popularnym stylem jest muzyka improwizowana, która charakteryzuje się przypadkowymi nutami i oktawami.

Tempo: Tempo to słowo, które odnosi się zarówno do rytmu utworu jak i dynamiki. Często terminy te będą używane zamiennie, choć są one nieco inne. Kiedy mówimy o tempie, omawiamy poziom rytmiczny lub metrum utworu. Rytm jest wyrażany przez uderzenia perkusji lub perkusyjne części rytmu. W rezultacie, tempo będzie się różnić w każdej części utworu. Dynamiczne instrukcje odnoszą się do sytuacji, gdy muzyk używa słów lub sylab w swojej muzyce, ale tempo pozostaje stałe w całym utworze.

Wzory uderzeń mogą zmieniać tempo utworu muzycznego. Utwór muzyczny musi mieć metronom, aby pokazywał prawidłowy czas. Jeśli muzyk nie wie, jak ustawić metronom dla danego utworu, może znaleźć go w Internecie lub wynająć kogoś, kto ustawi go dla niego. Jednakże, bez metronomu, tempo utworu będzie się ciągle zmieniać, gdy struny będą zmieniać dźwięki.   

Strojenie i arpeggia: Strojenie to miejsce, w którym muzycy w grupie lub orkiestrze dopasowują dźwięki swoich instrumentów do nut w partyturze. Strojenie fortepianu odbywa się poprzez przypisanie klawiszy do różnych segmentów strun. Tworzy to sygnaturę, która odróżnia fortepian od innych instrumentów. Jest to tak zwana dynamiczna dyspozycja w grze na fortepianie. Arpeggia są podobne do strojenia w tym, że tworzą jednolity ton dla pojedynczego instrumentu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *