Muzyczne właściwości dźwięku

przez | 21 marca, 2021

Muzyka jest procesem układania różnych dźwięków w sekwencje, aby utworzyć kompozycję muzyczną z różnymi składnikami melodii, rytmu, rytmu i tonu. Jest to jeden z najważniejszych, uniwersalnych elementów kulturowych wszystkich ludzkich kultur. Od najwcześniejszych form zapisanej muzyki, którymi były bębny jaskiniowe i dźwięki fletu, istniały mniej więcej wraz z ogniem i kołem.

MUZYKA
Muzycy rozwijali swoje techniki przez lata, a muzyka ewoluowała wraz z nimi. Obecnie można ją znaleźć w niemal wszystkich formach ekspresji artystycznej, w tym w poezji i sztukach dramatycznych. Wczesne struktury muzyczne często zawierały powtarzające się uderzenia nut (pedałowanie) w celu stworzenia poczucia rytmu. Z czasem złożoność form muzycznych wzrosła i zaczęły one zawierać bardziej skomplikowane wzory rytmiczne z dodatkiem instrumentów melodycznych, takich jak skale, arpeggia i tryby.

Obecnie muzykę dzieli się zazwyczaj na dwa rodzaje: tonalną i nietonalną. Muzyka tonalna charakteryzuje się wykorzystaniem wokalu i melodii instrumentów w celu zasugerowania konkretnego nastroju lub idei. Muzyka nietonalna jest zbudowana na podstawowych zmianach wysokości dźwięku, które są postrzegane przez słuchacza jako wahania wysokości dźwięku. Na przykład, kiedy słuchasz dźwięku deszczu na dachu w nocy, usłyszysz efekt deszczu jako zmianę wysokości dźwięku w czasie, od miękkiego, zbliżającego się uderzenia w bęben do gromkiego uderzenia. Jest to podstawa opadów deszczu, a w naszym języku odnosimy się do padającego deszczu w kategoriach wysokości dźwięku, jak w „deszczowy dzień”, „pada”, „śnieg” lub „śnieżny dzień”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *