Porady przy produkcji muzyki

przez | 7 kwietnia, 2021

Wiem jak ciężko może być, kiedy zaczynasz swoją przygodę z produkcją muzyczną, w końcu szukasz wszędzie zasobów, aby nadać swoim utworom trochę domowej, profesjonalnej produkcji muzycznej. Zebrałem kilka pomocnych punktów, które każdy początkujący producent muzyczny powinien wziąć pod uwagę, zanim stanie za biurkiem mikserskim. Czy jesteś zaangażowany w domową produkcję muzyczną lub studyjną produkcję muzyczną lub po prostu szukasz możliwości produkcji muzyki (z dowolnego gatunku), powinieneś wziąć pod uwagę moje punkty w ramach podstaw produkcji muzycznej i podstaw domowego studia.

Nigdy nie słuchaj głośnej muzyki przed lub podczas sesji miksowania – Słuchanie głośnej muzyki nigdy nie jest dobre, ale wszyscy czasem to robimy. Jeśli zajmujesz się miksowaniem nagrań w domu, to żywy element wysokiej głośności nie będzie miał na Ciebie wpływu, chyba że podkręcisz swoje słuchawki zbyt wysoko, co jest zupełnie inną złą rzeczą. Upewnij się, że nie narażasz swoich uszu na wysoką głośność w dniu, w którym w ogóle miksujesz. Wyobraź sobie, że patrzysz na ładny widok, wyobraź sobie, że wytężasz wzrok, aby zobaczyć coś na horyzoncie, a następnie wyobraź sobie, że próbujesz skupić się na czymś, co jest zbyt blisko, aby to zobaczyć. Ładny widok, w którym wszystko jest widoczne, to poziom muzyki na komfortowym poziomie; jeśli masz ją zbyt głośno lub zbyt cicho, wiele przegapisz.

Umieść głośniki na wysokości uszu – Głośniki monitora powinny znajdować się na tym samym poziomie i w jednej linii z uchem. Nic nie powinno stać na drodze lub blokować tej niewidzialnej linii, która będzie przesyłać dźwięk prosto do Twoich uszu. Pozwoli to również przeciwdziałać wszelkiej atmosferze w pomieszczeniu, która mogłaby wpłynąć na to, co robisz podczas miksu. Upewnij się, że nie ma ogromnej odległości między Tobą a Twoimi głośnikami, ponieważ może to wpłynąć na wybory, których dokonujesz w ramach miksu i jeśli miałbyś zabrać utwór, kiedy jest już zrobiony do innego pokoju, nie brzmiałby tak, jak brzmiał z Twoim wadliwym set upem.

Nie angażuj ludzi, którzy nie mają pojęcia o miksowaniu lub muzyce – To jest trochę trudne do powiedzenia, więc po prostu to powiem. Miksowanie nie jest dla „kierowców z tylnego siedzenia”. Jeśli zaczynasz, to musisz się skoncentrować. Każdy myśli, że może zająć się komputerową produkcją muzyki, ale jak się przekonasz jest to to samo co zewnętrzne miksowanie, może trochę trudniejsze, ale o wiele tańsze. Nie możesz mieć ludzi kręcących się w pobliżu, przeszkadzających i dających swoje 50 centów wartości. Jeśli wiedzą, co robią, na wszelkie sposoby zaangażuj ich. Jeśli nie, wykluczyć je grzecznie z procesu, jak trzeba będzie się skupić i bez wątpienia przeczytać choć kilka informacji i umieścić go w praktyce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *