Prawidłowe użycie basu

przez | 22 kwietnia, 2021

Dzisiaj chciałbym podzielić się kilkoma wskazówkami dotyczącymi produkcji muzycznej, jak zestroić bas. To, czego nie wiesz, zawsze cię zaboli, Kto zaniedbuje naukę w młodości, traci przeszłość i jest martwy dla przyszłości. Żyjesz i uczysz się, W każdym razie, żyjesz.

Bas jest duszą utworu, więc bez duszy utwór będzie brzmiał martwo, więc mam nadzieję, że dzięki tym wskazówkom będę w stanie pomóc Ci dowiedzieć się, jak korzystać z eq, aby uzyskać świetnie brzmiący bas. Jeśli nagrywasz to sam, naprawdę musisz uzyskać dobry dźwięk ze źródła, nigdy nie próbuj naprawiać słabych nagranych dźwięków na etapie miksowania.

Bas odnosi się do dolnego końca spektrum częstotliwości. Jeśli nadal uczysz się jak korzystać z eq użyj analizatora częstotliwości. Musisz zaznajomić się z parametrami eq. Musisz obchodzić się z nim ostrożnie „Świat korekcji basu może być potężnym sprzymierzeńcem lub niebezpiecznym wrogiem…”

Kiedy używasz equalizera musisz zawsze pamiętać, aby ciąć przed podbiciem. Obcięcie pomiędzy 200 – 300Hz pozwoli na pozbycie się mulistości i pozwoli na zastosowanie większej kompresji w dalszej części miksu. Wytnij dolny koniec basu około 40Hz, aby pozbyć się dudnienia niższego końca, ta część basu nie jest głównie słyszalna, ale można ją poczuć.

1KHz – 3KHz sprawi, że nuty będą czyste, co również pomoże basowi wybić się w miksie. A dla prezentów dodaj pomiędzy 800Hz – 1.2KHz. Usunięcie niskich tonów z innych ścieżek podczas miksowania stworzy więcej przestrzeni dla basu, aby nie kolidował z resztą ścieżek. Uzyskaj dobry efekt eq, eq dodaje również trochę zniekształceń i ciepła. Zniekształcenia dodają zawartość harmoniczną do Twojego basu, co nada mu dodatkowego klimatu.

clash of clans hack

Poznaj swoje głośniki! To jest kluczowe, dodaj subwoofer do swojej pary monitorów, to również pomoże poprawić twoje umiejętności korekcji. Pomieszczenie, w którym pracujesz może być również problemem, dlaczego nie możesz uzyskać takiego dźwięku, jakiego oczekujesz, więc spróbuj posłuchać swoich ulubionych piosenek i porównaj niskie tony z twoimi.

Krótkie nuty stworzą więcej przestrzeni w miksie w przeciwieństwie do długich nut, więc mniej znaczy więcej mój przyjacielu. Odnosi się to również do eq (mniej znaczy więcej). Trzymaj swój bas w centrum obrazu stereo dla uzyskania maksymalnej mocy. Jeśli to nie jest zepsute, to nie naprawiaj tego, rób wszystko z powodem, dlaczego musisz wyciąć lub podbić. Mam nadzieję, że to pomoże Ci dowiedzieć się, jak eq basu!

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *