Teoria muzyki i inne rzeczy

przez | 15 marca, 2021

Muzyka to sztuka komponowania dźwięków w harmonii z różnymi składnikami rytmu, melodii, harmonii i czasu, aby stworzyć melodię lub muzykę w czasie. Jest to również jeden z globalnych artystycznych powszechnie znaczących aspektów wszystkich ludzkich kultur. Historia muzyki sięga daleko wstecz w ewolucji człowieka. Odnotowano, że ludzie ze wszystkich środowisk, w tym człowiek prehistoryczny, wykonywali muzykę i taniec. Muzyka jest również znana jako język serca.

Terminy muzyczne[1]: Termin muzyczny jest również terminem stosowanym do aranżacji lub rytmu utworu muzycznego. Może być również używany w odniesieniu do określonego rodzaju rytmu lub melodii. Definicja frazy metrycznej obejmuje melodię składającą się z mniejszej liczby nut niż fraza tonalna, która zawiera więcej nut.

Co to jest takt? – Bicie to podział czasu, który zmienia się w zależności od tego, jakie jest to bicie, a nie w zależności od rytmu czy harmonii[2]. Istnieją dwa rodzaje uderzeń: durowe i molowe. Bicie durowe ma rytm, który powtarza się w nieskończoność, podczas gdy bicie molowe ma powtarzający się początek i koniec. Przykładami durowej i molowej jednostki rytmicznej są „ah”, „ll”, „oo” i „aa”. „HRRR” to skrót od „head right”[3], termin używany w odniesieniu do taktu z głową zwróconą w prawo (dla rytmu minor) lub w lewo (dla rytmu major).

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *