Twórz sam bity w domu

przez | 7 maja, 2021

Nowi przyszli producenci mogą nieustannie przeszukiwać internet w poszukiwaniu maszyny do produkcji muzyki odpowiedniej do ich potrzeb w zakresie tworzenia bitów. Wraz z nadejściem wysokiej technologii w ciągu ostatnich kilku lat, sprzęt do nagrywania muzyki stał się coraz bardziej zaawansowany, jak również coraz łatwiejszy w użyciu.

To sprawia, że rzeczy są o wiele bardziej bezstresowe dla laika bez doświadczenia w produkcji, który po prostu chce tworzyć bity, ale nie ma pojęcia od czego zacząć. Wszystko czego potrzebujesz to maszyna do produkcji muzyki, lub interfejs, który możesz ogarnąć i przyzwyczaić się do niego dość szybko.

Oto kilka wskazówek, które sprawią, że Twoje wprowadzenie do interfejsu produkcyjnego będzie jeszcze prostsze:

Chwyć instrument

Jeśli jesteś kreatywną osobą zainteresowaną produkcją instrumentali hip hopowych, są szanse, że masz pomysły na chwytliwe piosenki w swojej głowie przez cały czas. Teraz jedynym problemem jest przełożenie tego, co jest w twojej głowie na sam interfejs.

Jedną trudną przeszkodą, którą będziesz musiał pokonać jest nauka instrumentu. Jeśli Twoim celem jest produkcja hip hopu, skup się na nauce gry na keyboardzie. Możesz mieć słodkie partie syntezatorów grających w twojej głowie, ale jeśli nie możesz przetłumaczyć tego na klawiaturę, nie masz nic!

Poznaj terminologię

Nic tak nie utrudnia poruszania się po interfejsie, jak nieznajomość terminologii.

Na przykład, możesz myśleć, że nie masz żadnego zastosowania dla kwantyzacji, jeśli nie masz pojęcia co to słowo oznacza. Jednak kwantyzacja Twoich bitów nadaje im odpowiedni timing i utrzymuje je zaprogramowane poprawnie z bitami na minutę utworu. Jest to jeden z najważniejszych elementów, które musisz dodać do swoich beatów!

Z tymi pojęciami w umyśle, produkcja własnych beatów powinna teraz wydawać się znacznie mniejszym problemem! Z odpowiednim interfejsem i właściwym zrozumieniem, powinieneś być na dobrej drodze!

Nadal nie wiesz jaki interfejs będzie dla Ciebie odpowiedni? Jeśli używasz komputera z systemem Windows, dlaczego nie spróbować Fruity Loops lub Pro Tools? Jeśli jesteś użytkownikiem Maca, GarageBand lub Logic Studio mogą być dla Ciebie idealne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *